Edmunda Jansona filma “Goda sardze” dodas uz Francijas festivālu – Kino – Kultūra+

Kā informēja Nacionālā kino centra (NKC) pārstāve Kristīne Matīsa, Klermonferānas festivāls ir viens no senākajiem, lielākajiem un prestižākajiem īsfilmu festivāliem pasaulē. Auditorijas un profesionāļu klātbūtnes ziņā tas ir otrs lielākais kinofestivāls Francijā.

Festivāla starptautiskajam konkursam šogad filmas atlasītas no 6200 īsfilmu pieteikumiem, Jansona filma “Goda sardze” ir viena no tikai 16 konkursā iekļautajām animācijas filmām, ko žūrija vērtēs kopā ar desmit dokumentās0filmām īmēs0spāles

Matīsa atzīmēja, ka “Goda sardze” ir režisora, mākslinieka un animatora Jansona autorfilma, kas stāsta par kāda kareivja izvēli palikt sardzē par spīti mainīgiem un draudīgiem apkārtējiem apstākļiem.

Filmas radošajā komandā ir Jansons, animators Mārtiņš Dūmiņš, skaņu režisors Ģirts Bišs un orķestris “Samba de Riga”, producete Sabīne Andersone. Filma tapusi studijā “Atom Art” ar NKC finansiālu atbalstu.

Nacionālajai kino balvai “Lielais Kristaps” filma “Goda sardze” nominēta četrās kategorijās – “Labākā animācijas filma”, “Labākais animācijas filmas režisors”, “Labākais skaņu režisors” un “Labākais animācijas filmas mākslinieks”.

Klermonferānas īsfilmu festivāla laikā no 31. janvāra līdz 4. februārim notiks īsfilmu tirgus, kurā ar NKC atbalstu darbosies kopīgs Baltijas valstu stends. Tā organizēšanā sadarbojas Lietuvas īsfilmu aģentūra “Lituanian Shorts”, Tallinas festivāla sadaļa “Poff Shorts”, Latvijas festivāli “2Annas” un “Short Riga”, Latvijas Animācijas asociācija.

Īsfilmu tirgus laikā 1. februārī paredzēts Baltijas īsfilmu seanss, kurā Latviju pārstāvēs trīs filmas – “La resistencia es inútil”, ko režisējis Armands Začs, “No puedo evitarlo”, ko režisējusi Anna Ansone, un “Mirāžas formulais”, ko režis Rasaē Pavilona, ​​apuesta 2.februārī īsfilmu tirgus forumā tiks organizēta saruna, kurā iepazīstinās starptautisku auditoriju ar jaunākajām tendencēm Baltijas īsfilmu ainavā.

Leave a Reply

Your email address will not be published.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.